Představení Atery, výhody a přednosti

O značce Atera

Atera je německý výrobce nosičových systémů pro osobní a užitkové vozy. Představíme Vám zde průřez aktuální nabídkou tohoto výrobce, dočtete se i něco málo z historie značky Atera a dozvíte se, proč s hrdostí a zákazníkům ku maximální spokojenosti dodáváme "jen" nosiče značky Atera.

Výrobců nosičových systémů je i jen napříč Českou republikou mnoho, my jsme se po mnoha různých zkušenostech rozhodli, specializovat a důstojně reprezentovat nosiče německé firmy Atera, důvodů pro tuto volbu máme hned několik. Ale nejdříve něco málo ke slíbené historii Atery.

Atera vyrábí nosiče od roku 1963 a jako výrobce přináší nové standardy do vývoje a výroby nosičů se zaměřením na stabilitu, bezpečnost a spolehlivost. Posledních téměř 30 let vyrábí a dodává Atera nosiče především pro výrobce automobilů, jako originální příslušenství. Orientace na tento segment trhu dokázala z Atery udělat jedničku na světových trzích. Na rozdíl od značek viditelnějších, nemá Atera zásadní ambici být gigantem, co prodá maximální množství své produkce s maximálním ziskem, ale jde jí o zákazníka a hodnotu výrobku, který mu nabízí.

 

skica z vývoje nosičů kol Atera

 

Výhody a přednosti Atery

Proč tedy právě nosiče Atera? Hledáte-li nosič s ideálním poměrem kvalita/cena, jste na správném místě, protože od nás si kvalitní prémiové nosiče na auto můžete dovolit .) Důvodů k pořízení prvotřídního nosiče za rozumnou cenu můžete mít samozřějmě více. Buďte nároční, mějte na výběr svého budoucího nosiče chvilku času, rádi Vám vše blíže představíme:

KVALITA

Atera je předním německým výrobcem nosičů pro automobilky do prvovýroby a to ji obrovsky zavazuje. Používá kvalitní materiály a nešetří ani na precizním dílenském zpracování. Každý, kdo někdy přepravoval něco těžkého nebo přepravuje často, ví, že kvalita je důležitá a její nedostatek by se v kritické situaci snadno mohl stát osudným. Platí to zvláště u nosičů, kde jsou obrovské kvalitativní (a i několikanásobné cenové) rozdíly mezi různými výrobci.

PŘÍZNIVÁ CENA

Opravdu dostupná, přesto, že vyrábí Atera prémiové nosiče, jsou k dostání za rozumnou cenu. S Aterou se na silnicích nejčastěji setkáte ve formě tzv. originálního příslušenství, to znamená s logy daných automobilek, pro které je Atera vyrábí. U nás ale neplatíte za značku automobilce, zboží je stejné, jen nese logo skutečného výrobce.

STABILITA a BEZPEČNOST

Bez kompromisů, výrobky Atera průběžně vyhrávají v nejrůznějších spotřebitelských a motoristických testech, např. ADAC. Již brzy se můžete těšit na spotřebitelský test nosičů kol v dTestu, tak uvidíme, jak si Atera povede v očích českých nezávislých recenzentů.

SPOLEHLIVOST

Spolehlivost a dlouhá životnost jde samozřejmě ruku v ruce s kvalitou.

ZÁRUKA

3 + 2 roky (3 roky je základní záruka od Atery + 2 roky navíc lze u nás dokoupit jako rozšířenou záruku).

VYSOKÁ NOSNOST

Nechceme se s Aterou příliš "chvástat", ale známe konkurenci a můžeme s klidem tvrdit, že nosnost nosičů Atera je opravdu obrovská :) Limitem pro možné zatížení je pouze nosnost střechy vozu uvedená automobilkou (mínus hmotnost samotného nosiče). Tato hodnota je uvedena i v manuálu k nosiči. Že náš nosič unese mnohem více, než střecha auta, je sice fakt, ale fyzikální zákony a policie bývají neoblomné a měly by se respektovat.

KOMPLETNOST

Nosiče Atera jsou dodávány zkompletované, nikoli ve formě stavebnice. Prostě jen nasadíte na střechu nebo tažné zařízení, zajistíte a jede se.

INOVACE

V neposlední řadě se Atera neustále věnuje vývoji a modernizaci svých výrobků, nevymýšlí, kde na nosiči ušetřit, ale jak TO udělat nejlépe. Jako ideální příklad lze uvést nosiče kol na tažné zařízení Atera Strada DL, jejichž systém odklápění/odsunutí kol na nosiči od auta pro snadné otevření dveří a luxusní přístup do kufru, nemá ve světě nosičů na kouli dodnes konkurenci vůbec :)

OMEZENÍ PRO ČR

Aktuálně se do ČR nedováží střešní boxy Atera Certo, Atera Cargo a Atera Formula - tyto jsou nahrazeny stejným sortimentem střešních boxů pod značkou Hapro, která samotné boxy Atera vyrábí. U výborných typových nosičů kol na zadní dveře nyní probíhá již jen doprodej našich skladových kitů pro Atera Linea.